top of page
title-image.jpg

Řekněte NE Oxytetracyklinu!

Řekněte NE Oxytetracyklinu!

SANYpet bojuje proti tomuto největšímu nepříteli našich mazlíčků tím, že vyrábí krmiva, která oxytetracyklin neobsahují. Prostřednictvím analýzy zánětlivých onemocnění odhalil Dr. Sergio Canello toxicitu tohoto antibiotika, které je od druhé světové války hojně používáno v intenzivním zemědělství po celém světě.

Řekněte NE znečištěným surovinám a chemikáliím!

Zvláštní pozornost je věnována analýze sloužící k odhalení přítomnosti nečistot, jako jsou melaminové aflatoxiny, dioxiny, polychlorované bifenyly a těžké kovy. Jednotlivé suroviny jsou vzorkovány a kontrolovány společností SANYpet (více než 5000 kontrol za rok) a jsou schvalovány a přijímány pouze v případě, že kontroly nebezpečných látek jsou negativní. Společnost SANYpet odmítá ve výrobě používat zchutňovadla, barviva a syntetické konzervační látky.

Kontrola

Společnost SANYpet vyvinula technické nástroje a přísné kontrolní postupy, které umožňují důkladné sledování celého výrobního procesu. Všechny vstupní suroviny jsou kontrolovány a detailně analyzovány. Spektrometr umožňuje analýzu v reálném čase a odhalí 900 nejčastějších znečišťujících látek. Společnost také využívá pro detekci nebezpečných látek akreditovaných externích laboratoří.

Bio certifikovaná továrna

Naše továrna ve městě Padova byly první v Evropě navržena a postavena tak, aby mohla být certifikovaná jako organická.

Celá řada krmiv Forza10 je vyráběna ve městě Padova společností SANYpet, jejíž výrobní technologie dokáží zajistit vynikající parametry biologických hodnot, jednotnost, stravitelnost, chutnost a konzervaci.

Oxytetracyklin – veřejní nepřítel č.1 zdraví psů a koček

Ve Forza10 mluvíme hodně o našem “nepříteli“ oxytetracyklinu, který se běžně vyskytuje dnešním krmivářském průmyslu. Ale o čem to přesně mluvíme?

Oxytetracyklin je širokospektrální antibiotikum, které se v intenzivním chovu široce a legálně používá. Je smutné, že velké množství zvířat, zejména kuřat, krůt a prasat žije ve stísněných prostorech, nahromaděných na sebe, ve strašných nehygienických podmínkách. Od druhé světové války se průmysl rozhodl používat namísto extenzivního zemědělství antibiotikum oxytetracyklin, aby zabránili epidemii a snížili náklady na hospodaření. Oxytetracyklin se tak tajně skrývá za “legálním“ a širokým užíváním ve světě.

Od sedmdesátých let začal veterinář Sergio Canello ve své klinické praxi vážně nedůvěřovat tomuto antibiotiku. Dr. Canello identifikoval oxytetracyklin jako možnou příčinu nejčastějších onemocnění psů a koček. Projevy potravní intolerance souvisí s užitím oxytetracyklinu, který způsobuje, že tělo reaguje chronickými zánětlivými procesy jako je svědivá dermatitida, gingivitida, stomatitida, gastritida, enteritida, kolitida, cystitida, nefritida, vodnaté oči, zvracení, nadměrné slintání nebo průjem.

Stopy oxytetracyklinu jsou uloženy v tuku a zejména kostech hospodářských zvířat. Jedná se o potenciální hrozbu jak pro člověka, tak pro psy a kočky, kteří jsou krmeni výrobky, které obsahují vedlejší produkty a masokostní moučku.

V roce 2015 sestavil Dr. Canello tým spolupracovníků, oddělení výzkumu a vývoje společnosti SANYpet a pomocí několika vědeckých studií demonstrovali přítomnost oxytetracyklinů v drcených kostech a tkáních kuřat, které podléhají léčbě antibiotiky podle protokolů používaných při intenzivním chovu.

Bitva mezi mezi Dr. Sergiem Canellem a Oxytetracyklinem již není individuální křižáckou výpravou. Spousta kolegů ze společnosti SANYpet se za něj postavila a po jeho boku plní poslání porazit veřejného nepřítele č. 1 psů a koček.

Ačkoliv válka není ještě vyhrána, společnost SANYpet přišla na trh bitvu vyhrát s krmivem Forza10, které obsahuje čisté suroviny bez chemického a farmakologického znečištění a pocházejících z extenzivního zemědělství.

To však stále nestačí! Ačkoliv naše krmivo pomohlo tisícům majitelů čtyřnohých kamarádů, nepřestaneme, dokud neuvidíme změnu v celém potravinářském průmyslu. Vykřičíme to do celého světa, aby se všichni dozvěděli o veřejném nepříteli č. 1.

Podvihovská 12, 747 70 Opava - Komárov

Čisté suroviny

 

Abychom zaručili naše poslání “zdraví prostřednictvím výživy,“ rozhodli jsme se použít omezený počet surovin s vynikající kvalitou, čímž zajistíme přesnou kontrolu v celém řetězci a absolutní bezpečnost v celém výrobním procesu.

(+420) 602 515 571

Americký sen v jediné granuli!

Inovativní řada krmiv pro psy Legend představuje evoluci v oblasti vývoje funkčních (a maintenance) krmiv pro dospělé psy: grain free, gluten free a bez GMO! Po velkém úspěchu krmiva v USA přichází řada Legend na český trh!

bottom of page